.

.

Xintai Допир 32 инчен IR-muti-touch екран на допир за полнење / Навистина 10 поени Инфраред multi touch panel 32 touch рамка Touchkit

Xintai Допир 32 инчен IR-muti-touch екран на допир за полнење / Навистина 10 поени Инфраред multi touch panel 32 touch рамка

Степени:

DEN 5023.00 -9 %
DEN 5520.00
Износ
Това е достапна

0 (Полна Брзина) Plug and play компатибилен
Plug and play компатибилен
Тековната
Типичен 150 [email protected]+5 VDC; 350m A, максимална
Моќност
Електростатско Заштита
15 k V воздушен / 8 k V контакт истекувања (EN61000-4-2,1995 : Ниво 4)
Контролор
Интеграција внатре екран на допир панел
Агенцијата Одобренија
CE, FCC, Rohs
Оперативен Систем
Оперативен Систем : windows 7, windows8, Андроид, Linux
.200m V rms
Големина над 52"(52" не е вклучен) : надворешни AC-DC моќност адаптер
Интерфејс
Full Duplex USB 2. Секој од IR-Led диоди и фото transistors) е поставено на спротивната страна за да се создаде мрежа на невидлива инфрацрвена светлина. Рамки штитови на делови fromthe операција
Супер предности за 32 инчен 10 поени IR multi touch screen : 10 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот USB интерфејс, се Вози бесплатно, plug and play Поддршка од 10 точки на допир под windows7, windows8 и Android систем за Поддршка на еден допир под Linux Систем Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Инфраред Dual/Multi Touch Основни Карактеристики : 10 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Спецификација
Големина
Општи Големина
15 инчи да се 159 инчен
Се вклопуваат во со
Panel display уред
Перформанси
Допрете Режим
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
Резолуција(Interpolation)
4096*4096
Линеарноста Грешка
Одговор Брзина
Механички
Метод На Внесување
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект
2.
Xintai Допир 32 инчен IR-muti-touch екран на допир за полнење / Навистина 10 поени Инфраред multi touch panel 32" touch рамка Touchkit за LED TV
IR рамка за работа на Директорот
IR Екранот на Допир е еден допир рамка која е обично инсталиран во предниот дел на екран.25 V
Напојување
Големина под 52"(вклучуваат 52") USB или PS/2 Интерфејс, моќ бран max.

Повеќе информации

Пакет:
Yes
Тип:
Инфраред
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
XT-IR-32-10
Бренд Име:
Xintai Допир
Производи Статус:
Акции
Големина На Екранот:
32 инчи
Големина:
32 инчи
Агенцијата Одобренија:
CE, FCC, RoHS
Работен Опсег:
20°C ~ 70°C;
Се вклопуваат во со:
Panel display уред
Резолуција(Interpolation):
4096*4096
Линеарноста Грешка:
Метод на внесување:
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект:
2.5 мм Х 2,5 mm
Вандалот-доказ:
Нема пауза од 1-фунти челик топката намалувањето од 130 cm висока
Модел:
екран на допир панел за полнење

Најдобрите понуди во категоријата