.

.

Xintai Допир 32 10 Инчен допир поени USB IR Допир Шалче Панел за Интерактивна Маса, Multi Touch Screen Рамка

Xintai Допир 32 10 Инчен допир поени USB IR Допир Шалче Панел за Интерактивна Маса, Multi Touch Screen Рамка

Степени:

DEN 5678.00 -9 %
DEN 6240.00
Износ
Това е достапна

5 мм Х 2,5 mm
Вандалот-доказ
Нема пауза од 1-фунти челик топката намалувањето од 130 cm висока
Оптички
Стакло :
Без стакло
Светлина Трансмисија
92%
Сјај
Antiglare површина (криви или стан) : 95 ± 15 сјај единици или 65 ± 15 сјај единици
Животната средина
Температура
Работен Опсег : -20°C ~ 70°C;
Складирање Опсег : -40°C ~ 85°C
Релативната Влажност
Работен Опсег : 0%~90% RH (без dew паѓа)
Складирање Опсег : 0% до 95% RH (без dew паѓа)
Амбиентална Светлина
Директна сончева светлина 90°до ±30° до површината на екранот на Допир за откривање на оперативните
Директна сончева светлина сите агли на екранот површина Бесплатно на лажни извештаи допир
Електрични
Операција Напон
Типичен +DC 5 V, +4. Рамката е интегриран со печатени плочки на табла која содржи линија на IR-Led диоди и фото transistors скриени зад рамки на thetouch рамка.200m V rms
Големина над 52"(52" не е вклучен) : надворешни AC-DC моќност адаптер
Интерфејс
Full Duplex USB 2. Секој од IR-Led диоди и фото transistors) е поставено на спротивната страна за да се создаде мрежа на невидлива инфрацрвена светлина.
Xintai Допир IR Екран на Допир Рамка 32" 10 поени Инфраред Екран на Допир Панел Шалче
IR рамка за работа на Директорот
IR Екранот на Допир е еден допир рамка која е обично инсталиран во предниот дел на екран. Рамки штитови на делови fromthe операција
Супер предности за 32 инчен 10 поени IR multi touch screen : 10 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот USB интерфејс, се Вози бесплатно, plug and play Поддршка од 10 точки на допир под windows7, windows8 и Android систем за Поддршка на еден допир под Linux Систем Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Инфраред Dual/Multi Touch Основни Карактеристики : 10 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Спецификација
Големина
Општи Големина
15 инчи да се 159 инчен
Се вклопуваат во со
Panel display уред
Перформанси
Допрете Режим
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
Резолуција(Interpolation)
4096*4096
Линеарноста Грешка
Одговор Брзина
Механички
Метод На Внесување
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект
2.

Повеќе информации

Пакет:
Yes
Тип:
Инфраред
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
XT-IR-32-10
Бренд Име:
Xintai Допир
Производи Статус:
Акции
Големина На Екранот:
32 инчи
Големина:
32 инчи
Агенцијата Одобренија:
CE, FCC, RoHS
Работен Опсег:
20°C ~ 70°C;
Се вклопуваат во со:
Panel display уред
Резолуција(Interpolation):
4096*4096
Линеарноста Грешка:
Метод на внесување:
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект:
2.5 мм Х 2,5 mm
Вандалот-доказ:
Нема пауза од 1-фунти челик топката намалувањето од 130 cm висока
Модел:
екран на допир за инфрацрвено

Најдобрите понуди во категоријата