.

.

Топла продажба 3PCS/ЛОТ 2 Пристаништа за Внатрешен SATA 2 II Dual Channel Хард Диск Педалот за гас Картичка Рација 0/1 Картичка

Топла продажба 3PCS/ЛОТ 2 Пристаништа за Внатрешен SATA 2 II Dual Channel Хард Диск Педалот за гас Картичка Рација 0/1 Картичка

Степени:

DEN 4797.60
Износ
Това е достапна


Опис :
Answer : ___________________________ Note : Ние сме професионална снабдувач на Домаќин Контролер Картичка додатоци. Ако треба да се купат многу на овој објект, ве молиме испратете Aliexpress порака до нас, ние ќе ви даде најдобра цена и да ги изразат испорака на услугата.
100% Сосема Нов И Висок квалитет.
Спецификации :
Чипсет (MM-JMB390-2 IR)
Двоен канал, забрзување на RAID0-игра , филм, филм-творецот , фотографија, high definition видео продавница семеен живот, на филмот покажува итн, кои се обрне внимание на податоци и пристапната брзина за да добиете најдобри перформанси за големи податочни датотеки и видео за уредување.
Слика со топла назад до RAID1-на софтвер дизајн и претпријатието бизнис податоци.Корисниците на кои се бара висока безбедност на податоци на барања од страна на пишување на податоци во две хард дискови, односно да добијат навремени податоци заштита и грешка-толеранција.Кога еден хард диск е оштетен,на друг хард диск со истите податоци се уште ја одржува нормална работа.
Функционални карактеристики :
Чиста хардвер забрзување физика моторот
Не преземе било ПРОЦЕСОРОТ и меморијата ресурси на системот
Само треба да кликнете switch комплетен сет веднаш, едноставна операција.
Поддржува RAID0 забрзување, RAID1image,JBOD Интеграција три работни режими.
Поддржува 2 TB хард диск
Поддржува SATASATA II Gen2i и Gen2m
Поддржува 48-битна LBA режим
Поддржува онлајн лоши сектори топла поправка функција
Plug and play,ги поддржува hotplug.
Поддржан од оперативниот СИСТЕМ :
Поддржува Windows 2000/2003/XP/Vista/7/8, Mac, Linux
Возачот инсталација :
Не треба да се инсталира драјверот
Пакет :
3 x SATA II 2-Пристаништа Рација Картичка
3 x SATA Кабел
3 x Моќ Кабел
Ве молиме проверете слики за повеќе детали.
Фото :

Повеќе информации

Тип:
Додади На Картички,Raid 0/1 Картичка
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
ММ-JMB390-2IR
Бренд Име:
DEBROGLIE

Најдобрите понуди во категоријата