.

.

Рачно Изработени Дијамант Сликарство Крстот Бод Зајдисонце Снег Планински Пејзаж Дијамант Везови Rhinestones Мозаикот На Слики Везана

Рачно Изработени Дијамант Сликарство Крстот Бод Зајдисонце Снег Планински Пејзаж Дијамант Везови Rhinestones Мозаикот На Слики

Степени:

DEN 265.00 -30 %
DEN 379.20
Износ
Това е достапна

Име : Дијамант слика За вежба : 100% полн плоштад вежба За рамка : Без рамка Материјал : Памук cavans , смола дијаманти Пакување : Големина≤30x40cm : спакувани во торба, Големина≥30x40cm : спакувани во боја кутија за Пакување Вклучуваат : Дијамант печатен текстил,користи алатки,доволно смола дијаманти Употреба : почетна/хотел/office/декорација/уникатен подарок
Нашите предности :
1 Врвен квалитет;
2 Директно од голема facotry;
3 Квалитет гарантиран;
4 Конкурентни цени;
5 Сите на стоки излезе од facotry со строги тест според меѓународниот стандард. Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши.5,база на мапата со лепило фото хартија. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.
6 Брза испорака;
7 Комбинирана цел;
8 Најдобри и Навремена Услуга;
9 Гаранција на вашиот 100% задоволство;
10 Голем попуст за голема цел!
За ефектот
Поголем големина се повеќе подобар ефект ! секој дијамант големина 2. Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање.5mm, ако комплексноста,мала големина ќе не многу добро, ако треба larege големина на никакви слики, ве молиме слободно контактирајте со нас
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, големина од 2,5×2. DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни.
DIY Дијамант Сликарство Charecteristic
1. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. Референца пред операцијата чекори. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата.
YUMEART рачно изработени Дијамант Сликарство Крстот Бод Зајдисонце Снег Планински Пејзаж Дијамант Везови Rhinestones Мозаикот на Слики Везана
Големина : 20x25,20x30,25x35,30x40,35x45,40x50,50x60,60x75c m
Внимание :
Драг пријател, Ние ја продал дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка.

Повеќе информации

Големина:
20x25cm, 20x30cm, 25x35cm, 30x40cm, 35x45cm box packing, 40x50cm box packing, 50x60cm box packing, 60x75cm box packing
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Шаблон Тип:
Сценско
Материјал:
Смола
Бренд Име:
Yumeart
Форма:
три-димензионални
Стил:
Пастирски
Дијамант форма:
Плоштад
Рамка:
No
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Платно Пакување Метод:
дијамант сликарство
Техника:
Машина За Печатење
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
3D Дијамант Везови Серија:
Дома декорација
Тип:
diy дијамант сликарство
Користење на локални:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,јадење соби,ресторан
вежба процент:
100% целосна dril
Дијамант форма:
Плоштад
Поставете Тип:
5d DIY Дијамант Сликарство Крстот Бод
Шема:
Дијамант Сликарство Снег Планински Пејзаж
мозаик везови:
Шиење Rhinestones

Најдобрите понуди во категоријата