.

.

F14914/5 Flysky FS-i6 6CH 2.4 G AFHDS 2A LCD Предавателот iA6 Приемник Режим 2/1 Радио Систем за РК Хели Едрилица Quadcopter +FS

F14914/5 Flysky FS-i6 6CH 2.4 G AFHDS 2A LCD Предавателот iA6 Приемник Режим 2/1 Радио Систем за РК Хели Едрилица Quadcopter

Степени:

DEN 2399.52
Износ
Това е достапна

Автоматско фреквенција подрипнувајќи дигитален систем обезбедува силна, сигурен 2. BTW, нашата цена не вклучува никакви даночни трошоци, плаќање на такса се граѓаните обврски.
AFHDS2 A систем има автоматска идентификација функција,кој можете да го вклучите автоматски current mode помеѓу една-начин на комуникација на владата и двонасочна комуникација режим согласно на потребите на клиентите.5 V DC
Димензија : 40 * 21 * 7mm
Тежина : 6. На ергономски чувствуваат на trasnsmitter ќе се чувствувате добро во вашите раце, и по долга песна сесии.4 G AFHDS 2 A LCD Екран Предавателот i A6 Приемник Режим 2/1 Радио Далечински Систем за Контрола на РК Хели Едрилица Quadcopter Multi Rotor
(Mode1 право гас/Mode2 лево пригушување за да изберете.475 GHz
Пропусниот опсег : 500 KHz
Бендот : 142
RF моќ : помалку од 20d Bm
2.
Карактеристики :
Сигурен, мешање слободни 2. Вклучени во пакетот е 6-channel мини ресивер што ќе се вклопат во повеќето возила. Покрај тоа, aliexpress покажува SPSR е 7-14 дена испорака значи да се Москва и Санкт Петербург,не се вклучуваат било друг регион.Овој бенд е поделена на 142 независни канали,секој радио систем користи 16 различни канали и 160 различни видови на подрипнувајќи алгоритам. Ако имате проблем со тоа, ве молиме контактирајте ме слободно или контакт на aliexpress на услуги за детали. Поврзани со висока чувствителност приемник,ова радио систем гарантира притискање слободни долга низа радио пренос
Секој предавателот има уникатна ID,кога врзување со приемник,примачот ги снима дека ИДЕНТИФИКАЦИЈА и може да прифаќа само податоци од единствен предавател.
AFHDS2 A има вграден во повеќе канал кодирање и грешка-корекција,кои се подобри стабилноста на комуникацијата,намалување на грешка сооднос и да го прошири сигурен пренос на далечина.Било какви прашања или цитат,ве молиме слободно да ни порака. За нашите најмили руски клиенти, ве Молиме да забележите SPSR изразат не може да брод на било парцела со батеријата, ако ти треба Батерија , ве молиме избор RETS-експрес, доколку не во порака или на барање, ние само ќе брод од страна на RETS изразат наместо SPSR.И Клиентите треба да добиете план на "Чекање Подготовка",ве Молиме да не остави негативни повратни информации или да се тврди без контакт.4 GHz сигналот, па остатокот увери секогаш ќе бидат во контрола.48 GHZ
Бендот ширина број : 140
Пренесување на моќ : не moer од 20d Bm
RX чувствителност : -105d Bm
2.

Повеќе информации

Бренд Име:
ЛЕТААТ НЕБОТО
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Број На Модел На:
FS-i6
За Возило Тип:
Хеликоптери
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Предаватели
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
LCD Sceen
Четири тркала Атрибути:
6 Канал

Најдобрите понуди во категоријата