.

.

3Pcs на Кол. 6.0 mm x 1000mm Карбонски Влакна Род - Toray карбонски влакна заеднички со Епоксидна смола

3Pcs на Кол. 6.0 mm x 1000mm Карбонски Влакна Род - Toray карбонски влакна заеднички со Епоксидна смола

Степени:

DEN 1200.00
Износ
Това е достапна

Олово Време, Ние може да се испрати во рок од 7 дена обично . - Item(s) ќе се провери внимателно пред породувањето. - Откако уплата е потврдена, ние ќе ве извести и организира испорака во 1-2 дена.0mm x 1000mm Направени од Toray T700 карбонски влакна заеднички со Чиста Епоксидна смола , не Vinylester-епоксидна смола . Најдолг олово време е не повеќе од 20 дена . - Прогласување на пониска вредност може да биде направена по барање.Имаме воспоставено долга врска со нашите деловни партнери и во Кина и во странство . Голема Цел За голема цел , ве молиме да се напомене и се чувствуваат слободни да не контактирате за попуст .
Slaes во странство
- Источна Европа
- Северна Америка ,Јужна Америка
- Среден Исток/Африка
- Азија
- Во Западна Европа
- Австралија
Плаќање и цел ( Многу важно )
Ако не можете да се плаќа преку Alipay ,ве молиме не двоумете се да conatct нас ( RCHOBBY НА FOXMAIL.37" ) - Тежина : 48 грам/Еез Вечера квалитет : 1) Влакна тежина содржина повеќе од 75% . Солидна Карбонски Влакна Круг Род - Направени од Toray T700 Карбонски влакна заеднички со Епоксидна Смола . Тоа зависи од тоа која област се. 4) на Сигналот ,Цврсти се повеќе од двојно од заеднички pultruded карбонски влакна предмети . Овие јаглерод прачки се идеален за Р/Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл .COM )
За големи количини цел , ве молиме не двоумете се да conatct ни за попуст ( RCHOBBY НА FOXMAIL. Спецификација - Надвор Кол : 6. Превозот - Испорака низ целиот свет на располагање. - Испорака обично трае околу 5-10days. (Регистрирани со Следење на Број) . 3) Подобро chemial отпор од заеднички pultruded карбонски влакна производи. 2) Нема воздух балон на пресек .Ние, исто така, учествуваат во Кина Хоби Show (најважните R/C модел експо во Кина ), секоја година . "Најдобри карбонски влакна" е најголемата фабрика која е специјализирана во карбонски влакна производи whcih е широко се користат во Р/Ц е Хоби во светот на Луѓето Repulic на Кина .236" ) - Должина на : 1000 мм /Еез ( 39.
- Направен од висока затегнувачка и modulus еднонасочно карбонски влакна (Toray) врз основа на винил-естер смола(Епоксидна достапни на барање)
- Карактеристика ,Висока јачина ,мала тежина ,Низок коефициент на експанзија ,погоден за носене ,Корозија-отпорни,топлина-отпор ,рендгенска проницаемост
- Овие јаглерод прачки се идеален за Р/Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, Spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл .

Повеќе информации

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Директорот Оска
Бренд Име:
НАЈДОБРИ ЈАГЛЕРОД
боја:
Црна
Обликот:
Круг Цврсти
Карбонски Влакна Стил:
Toray T700 карбонски влакна
Смола:
Епоксидна Смола ( не vinylester смола)
Дијаметар:
6.0 mm
Влакна содржина ( wt%):
најмалку 75% или повеќе

Најдобрите понуди во категоријата