.

.

5Pcs на Кол. 0.3 mm x 500mm Карбонски Влакна Род - Toray карбонски влакна заеднички со Епоксидна смола

5Pcs на Кол. 0.3 mm x 500mm Карбонски Влакна Род - Toray карбонски влакна заеднички со Епоксидна смола

Степени:

DEN 1200.00
Износ
Това е достапна

- Откако уплата е потврдена, ние ќе ве извести и организира испорака во 1-2 дена. Олово Време, Ние може да се испрати во рок од 7 дена обично . - Превозот ќе бидат направени во 8 дена (исклучи satuarday, недела и јавни празници). Должина итн ), ве молиме не двоумете се да conatct нас ( RCHOBBY НА FOXMAIL. - Испорака обично трае околу 5-10days.1 грам/Еез Вечера квалитет : 1) Влакна тежина содржина повеќе од 75% . 4) на Сигналот ,Цврсти се повеќе од двојно од заеднички pultruded карбонски влакна предмети . 3) Подобро chemial отпор од заеднички pultruded карбонски влакна производи.Имаме воспоставено долга врска со нашите деловни партнери и во Кина и во странство .3мм x 1000mm Направени од Toray T700 карбонски влакна заеднички со Чиста Епоксидна смола , не Vinylester-епоксидна смола . Тоа зависи од тоа која област се. 2) Нема воздух балон на пресек .011" ) - Должина на : 1000 мм /Еез ( 39.
Slaes во странство
- Источна Европа
- Северна Америка ,Јужна Америка
- Среден Исток/Африка
- Азија
- Во Западна Европа
- Австралија
Плаќање и цел ( Многу важно )
Ако не можете да се плаќа преку Alipay ,ве молиме не двоумете се да conatct нас ( RCHOBBY НА FOXMAIL.
( Фотографиите се за illustartion како прачки може да доаѓаат во различни големини )
- Сите itmes имаат стекнато Ro HS , 6 P Тест за сертификација . (Регистрирани со Следење на Број) . "Најдобри карбонски влакна" е најголемата фабрика која е специјализирана во карбонски влакна производи whcih е широко се користат во Р/Ц е Хоби во светот на Луѓето Repulic на Кина . - Ќе бидете известени преку е-маил со сите ажурирања.COM )
За големи количини цел , ве молиме не двоумете се да conatct ни за попуст ( RCHOBBY НА FOXMAIL. Превозот - Испорака низ целиот свет на располагање.
- Супериорен квалитет и исклучително мазна завршница . Спецификација - Надвор Кол : 0.Ние, исто така, учествуваат во Кина Хоби Show (најважните R/C модел експо во Кина ), секоја година . Ние би можеле да понудат не само на карбонски влакна Род ,Цевка ,Ленти ,Ламинатни ,но исто така и други суровини ,реновиран-дизајн на производи, како и технологија за размена . - Item(s) ќе биде предаден од UPS-от,DHL,TNT,Fedex express итн. - Прогласување на пониска вредност може да биде направена по барање. Најдолг олово време е не повеќе од 20 дена .
Опис На Карбонски Влакна Круг Солидна Род Φ0.COM )
Ако сакате да ја нарачате и големини заедно ( Кол. - Item(s) ќе се провери внимателно пред породувањето.

Повеќе информации

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Директорот Оска
Бренд Име:
НАЈДОБРИ ЈАГЛЕРОД
боја:
Црна
Обликот:
Круг Цврсти
Карбонски Влакна Стил:
Toray T700 карбонски влакна
Смола:
Епоксидна Смола ( не vinylester смола)
Дијаметар:
0.3 mm
Должина:
1000mm
Влакна содржина ( wt%):
најмалку 75% или повеќе

Најдобрите понуди во категоријата