.

.

5Pcs на Кол. 1.0 mm x 1000mm Карбонски Влакна Род - Toray карбонски влакна заеднички со Епоксидна смола

5Pcs на Кол. 1.0 mm x 1000mm Карбонски Влакна Род - Toray карбонски влакна заеднички со Епоксидна смола

Степени:

DEN 864.00
Износ
Това е достапна

Олово Време, Ние може да се испрати во рок од 7 дена обично . Должина итн ), ве молиме не двоумете се да conatct нас ( RCHOBBY НА FOXMAIL. - Item(s) ќе се провери внимателно пред породувањето.0mm x 1000mm Направени од Toray T700 карбонски влакна заеднички со Чиста Епоксидна смола , не Vinylester-епоксидна смола . Овие јаглерод прачки се идеален за Р/Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл . Најдолг олово време е не повеќе од 20 дена . 3) Подобро chemial отпор од заеднички pultruded карбонски влакна производи.039" ) 0 - Должина на : 1000 мм /Еез ( 39. 2) Нема воздух балон на пресек . - Превозот ќе бидат направени во 8 дена (исклучи satuarday, недела и јавни празници).37" ) - Тежина : 1. Солидна Карбонски Влакна Круг Род - Направени од Toray T700 Карбонски влакна заеднички со Епоксидна Смола .
( Фотографиите се за illustartion како прачки може да доаѓаат во различни големини )
- Сите itmes имаат стекнато Ro HS , 6 P Тест за сертификација . - Испорака обично трае околу 5-10days. - Точка(а), ќе бидат спакувани во многу добра состојба - Item(s) ќе биде прогласен како ПОДАРОК. Спецификација - Надвор Кол : 1. Ние би можеле да понудат не само на карбонски влакна Род ,Цевка ,Ленти ,Ламинатни ,но исто така и други суровини ,реновиран-дизајн на производи, како и технологија за размена . 4) на Сигналот ,Цврсти се повеќе од двојно од заеднички pultruded карбонски влакна предмети . Голема Цел За голема цел , ве молиме да се напомене и се чувствуваат слободни да не контактирате за попуст . (Регистрирани со Следење на Број) . Превозот - Испорака низ целиот свет на располагање.Ние, исто така, учествуваат во Кина Хоби Show (најважните R/C модел експо во Кина ), секоја година .4 грам/Еез Вечера квалитет : 1) Влакна тежина содржина повеќе од 75% . - Ќе бидете известени преку е-маил со сите ажурирања. - Прогласување на пониска вредност може да биде направена по барање.
Slaes во странство
- Источна Европа
- Северна Америка ,Јужна Америка
- Среден Исток/Африка
- Азија
- Во Западна Европа
- Австралија
Плаќање и цел ( Многу важно )
Ако не можете да се плаќа преку Alipay ,ве молиме не двоумете се да conatct нас ( RCHOBBY НА FOXMAIL.Имаме воспоставено долга врска со нашите деловни партнери и во Кина и во странство .
Опис На Карбонски Влакна Круг Солидна Род Φ1. "Најдобри карбонски влакна" е најголемата фабрика која е специјализирана во карбонски влакна производи whcih е широко се користат во Р/Ц е Хоби во светот на Луѓето Repulic на Кина .

Повеќе информации

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Директорот Оска
Бренд Име:
НАЈДОБРИ ЈАГЛЕРОД
боја:
Црна
Обликот:
Круг Цврсти
Карбонски Влакна Стил:
Toray T700 карбонски влакна
Смола:
Епоксидна Смола ( не vinylester смола)
Дијаметар:
1.0 mm
Влакна содржина ( wt%):
најмалку 75% или повеќе

Најдобрите понуди во категоријата