.

.

4 ПАРЧИЊА Emax BLHeli фирмверот 20A ESC Брзина Контролер 2A/5V БЕК за РК Multirotor / Quadcopter 2-4s LiPo

4 ПАРЧИЊА Emax BLHeli фирмверот 20A ESC Брзина Контролер 2A/5V БЕК за РК Multirotor / Quadcopter 2-4s LiPo

Степени:

DEN 1060.32
Износ
Това е достапна

Опис : Emax BLHeli Серија 20 A ESC Брзина Контролер 2 A 5 V БЕК за РК Multicopters Карактеристики : - Ротација насока на моторот е програмабилни : нормален, обратно или двонасочно - Сите параметри може да се програмира преку користење на програма картичка или предавателот, вклучувајќи default settings - Повеќе за заштита на функции, вклучувајќи низок напон cut-off заштита/текот-топлина заштита/throttlesignal загуба заштита - Алармот да ви помогне да најдете уреди : да се чува на гас за ЦЕЛОСНА позиција за некое време, европската социјална повелба ќе ви помогне - Гас опсег може да се конфигурира и е целосно компатибилен со сите корисници, обезбедување на непречено, линеарна и прецизни гас одговор Спецификации : - Постојана струја : 20 A - Пукна струја : 25 [email protected]ТИ - Lixx батерија : 2-4 S - Димензија : 52*26*7mm - БЕК излез : 2 A 5 V - Тежина : 28g жици вклучени - Програмабилни Пакет, вклучувајќи : 4 парчиња Emax Blheli 20 A Esc

Повеќе информации

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
РК Делови и Accs:
Мотори
Надградба На Делови/Додатоци:
Шок Апсорбер
Алатка Материјали:
Сечење
Бренд Име:
Readytosky
Технички параметри:
Вредност 3
За Возило Тип:
Авионите
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
Материјал:
Композитен Материјал
Четири тркала Атрибути:
Слот

Најдобрите понуди во категоријата