.

.

година НОВИ Оригинални EMAX BLHeli 12A brushless ESC со Линеарна БЕК за DIY беспилотни летала мини fpv 250 quadcopter/hexacopter

година НОВИ Оригинални EMAX BLHeli 12A brushless ESC со Линеарна БЕК за DIY беспилотни летала мини fpv 250 quadcopter/hexacopter

Степени:

DEN 216.96
Износ
Това е достапна


Emax BLHeli Серија 12 A ESC Брзина Контролер 1А 5 V БЕК за РК Multicopters Карактеристики : - Ротација насока на моторот е програмабилни : нормален, обратно или двонасочно - Сите параметри може да се програмира преку користење на програма картичка или предавателот, вклучувајќи default settings - Повеќе за заштита на функции, вклучувајќи низок напон cut-off заштита/текот-топлина заштита/throttlesignal загуба заштита - Алармот да ви помогне да најдете уреди : да се чува на гас за ЦЕЛОСНА позиција за некое време, европската социјална повелба ќе ви помогне - Гас опсег може да се конфигурира и е целосно компатибилен со сите корисници, обезбедување на непречено, линеарна и прецизни гас одговор Спецификации : - Постојана струја : 12 A - Пукна струја : 15 [email protected]ТИ - Lixx батерија : 2-4 S - Димензија : 42*20*8мм - БЕК излез : 1 A 5 V - Тежина : 11g жици вклучени - Програмабилни Пакетот Вклучува : 1 PCS x BLHELI 12 A ESC

Повеќе информации

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
РК Делови и Accs:
Canopies
Материјал:
Полиестер
Алатка Материјали:
Сечење
Бренд Име:
Readytosky
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Servos
За Возило Тип:
Авионите
Надградба На Делови/Додатоци:
Тркала Центар
Четири тркала Атрибути:
Слот

Најдобрите понуди во категоријата