.

.

Вистинскиот 6G72 Цилиндар на Главата Собранието MD364215 MD307678 MD307677 за Мицубиши E-V43W V33 БУРА-K76T

Вистинскиот 6G72 Цилиндар на Главата Собранието MD364215 MD307678 MD307677 за Мицубиши E-V43W V33 БУРА-K76T

Степени:

DEN 11616.00 -12 %
DEN 13200.00
Износ
Това е достапна


Спецификации :
Модел : 6 G72(Р)
P/N : MD319218/MD301620/MD364215/MD307678/MD307677/MD319220/MD182213
Примена : за Мицубиши E-V43 W V33 БУРА-K76 T
Зафатнина : 3.0 L
Вентили : 6
Година : 1992-1997
Цилиндар количина : 3
Прилагодено : Да
Висок квалитет и конкурентна цена
Зошто да Изберат Нас?
1. Искусни и професионални Авто резервни делови снабдувач
2. Висок квалитет и конкурентна цена
4. За време на испорака
5. Задоволување на по-продажбата на услугата обезбедени од страна на стручен кадар цело време
6. Брз одговор на пораки и телефонски повици секогаш
7. ОЕМ и ODM е прифатена(Зависи од клиентите цел количество)
8. Пакување метод : Картонска кутија за пакување, неутрален пакување, дрвени пакување или како клиенти бараат
9. Водечките време : 7-10 работни дена по приемот на уплатата
10. Начин на плаќање : T/T, Western Union, Paypal
11. Гаранција : 12 Месеци
12. Примерок Цел е прифатена
Слики за покажи :
Пакување слики за цилиндар на главата :
Магацин Слики :
Вчитување На Слики :
Превозот Методи :
1)Примерок или мали нарачка од express, како што курирската служба DHL, UPS-от, EMS, Fed Ex, ТНТ
2)Рефус цел ќе биде предаден од страна на воздух или море
Плаќање Начини :
Добар фидбек од други клиенти за вашиот референца :
Ние, исто така, има и други модели за Тојота, I-suzu, Мицубиши и така натаму. Ако сте заинтересирани во другите модели, само кажи ми моторот модел и дел број или ОЕМ број, можам да го цитирам ќе најдобра цена, го поздравуваме вашиот истрага.

Повеќе информации

Име На Модел:
6g72
Објектот Ширина:
25cm
Материјал Тип:
Алуминиум Легура
Објектот Висина:
21cm
Автомобил Производител:
Мицубиши
Година:
1992-1997
Специјални Функции:
no
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Тип На Објект:
цилиндар на главата
Објектот Должина:
58cm
Објектот Дијаметар:
9.11cm
Зафатнина:
3.0 L
Објектот Тежина:
12kg
Нема. на Цилиндри:
3
is_customized:
Yes
ОЕМ:
MD364215 MD307678 MD307677 MD319220 MD319218 MD301620 MD182213
Вентили:
6
Цилиндар Дијаметар:
91.1 mm
Примена:
за Мицубиши E-V43W V33 БУРА-K76T

Најдобрите понуди во категоријата