.

.

Африкански Guipure Кабелот Чипка Златни Метални Везени Украси Organza Средување на Разубавувањето Applique Костим за Шиење 14yd/T1045

Африкански Guipure Кабелот Чипка Златни Метални Везени Украси Organza Средување на Разубавувањето Applique Костим за Шиење 14yd/T1045

Степени:

DEN 1647.00 -12 %
DEN 1871.52
Износ
Това е достапна


Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес. Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека, embellishments,scrapbooking, торба, капи, итн. Идеален за Шиење, венчаница, scrapbooking, - карта во донесувањето одлуки, кукли, лакови за коса,подароци, кеси,свадба, да се облекува, занаети, ремени, капа декорација,итн. Спецификација (приближно) : Материјал : P olyester / Платно Големина : Прибл.целосна ширина 88mm/3.46" инчи, 1 двор = 91cm се Должи на рачно изработени за шиење,големина може да се разликува од еден до друг околу 0.3~0.5 cm Боја : Злато Пакет се Вклучени : 1 X 14 метри трим

Повеќе информации

Тип На Производ:
Чипка
Функција:
Вода Растворлив,Еко-Пријателски
Ширина:
Approx.full width 88mm/3.46 inches
Декорација:
Чипка
Техника:
Извезена
Број На Модел На:
Чипка лента t1045
Материјал:
100% Полиестер
Ткаенина Тип:
Ткаенина/полиестер
боја:
Злато
Големина:
Approx.full width 88mm/3.46 inches, 1 yard = 91cm
Декорација:
Извезена
За:
Свадба Фустан, Африкански Чипка Намали
Тип:
Металик Везени

Најдобрите понуди во категоријата