.

.

AR836 Рачни Дигитални Anemometer Правец на ветер Метар 0.3~45m/s

AR836 Рачни Дигитални Anemometer Правец на ветер Метар 0.3~45m/s

Степени:

DEN 3264.00
Износ
Това е достапна

Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на Aliexpress!.
AR836 Рачни Дигитални Anemometer Правец на ветер Метар 0. 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). кога цел за нас, За руските купувачи, треба да се понуди На Целосното Име на примачот, освен, ако компанијата име не е на располагање и само за лични бизнис, пратката ќе биде мораше да се испорача со ЕМС САМО во Русија. Тоа само ќе ве однесе 1 минута, но ова 1 минута има исклучително битно значење за нас.
Anemometers се широко се користи во различни области, како што се системи за греење, вентилација, климатизација, заштита на животната средина, енергија конзервација мониторинг, метеорологија, земјоделството, ладење, сушење, трудово здравје истражување, чиста работилница, хемиски влакна и текстил, разни аспекти на ветерни лабораторија, широк спектар на цели. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно). НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА. Купувачот е рано потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите.3~45m/s
Точноста на Температура
3% + 0. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.
СПЕЦИФИКАЦИИ :
Правец На Ветер Мерен Опсег
0. Ви благодариме за разбирањето!
1.3~45m/s
КАРАКТЕРИСТИКИ :
На anemometer е уред кој се користи за мерење на брзината на ветерот, и е честа метеоролошка станица инструмент. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, и Т/Т. Ние само брод да се потврди цел адреси. "Anemos", што значи правец, и се користи за да се опише било воздухот брзина мерни инструменти кои се користат во метеорологијата или аеродинамика. Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен. 2 C
C /F Избор
Светлото На Екранот
Индикација За Слаба Батерија
Data Hold Функција
Резолуција
0. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации. Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.

Повеќе информации

Бренд Име:
smart sensor
Број На Модел На:
AR836
Правец На Ветер Мерен Опсег:
0.3~45m/s
Точноста на температура:
-/+3% + 0.1 dgt
Воздухот Брзина Единица:
m/s,Ft/min,Јазли,km/h,Mph
Температурата На Мерен Опсег:
0~45C

Најдобрите понуди во категоријата