.

.

Dacom Спортист Bluetooth Слушалки Безжични Слушалки BT4.1 Спорт Стерео Слушалка со HD Микрофон NFC auriculares за iPhone, Samsung

Dacom Спортист Bluetooth Слушалки Безжични Слушалки BT4.1 Спорт Стерео Слушалка со HD Микрофон NFC auriculares за iPhone, Samsung

Степени:

DEN 911.00 -27 %
DEN 1247.52
Износ
Това е достапна


Dacom Спортист Bluetooth Слушалки Безжични Слушалки BT4.1 Спорт Стерео Слушалка со HD Микрофон NFC auriculares за i Phone, Samsung
Опис на производот: Име на Производ : Спортист спортски Bluetooth слушалки со Bluetooth верзија : V4.1 Полнење : адаптер излез (DC5 V 150m Ah) Батеријата индикатор : висока-перформанси литиум полимер батерија Bluetooth индикатори : Класа 2 за Поддршка на Договорот : Слушалки / handsfree / A2 DP / AVRC / APT-X време на разговор : околу 8 часа Играње време : околу 8 часа време на Мирување : околу 180 часа Аудио Фреквентен Опсег : 20 Hz-20k Hz BT на радио фрекфенција : 2.400-2.481 GHz Излез : 16Ω 3m W Чувствителност : 100-105d B Водоотпорен ниво: IPX2 Водоотпорен.Пот proo f , не Може да се користи за пиење.

Повеќе информации

Функција:
За Мобилен Телефон,Спорт,Заеднички приклучок за Слушалки,Микрофон,Поддржува музика,Поништување Бучава,Безжични Слушалки,Преносни,Bluetooth
Поддршка СТАН:
No
Времето на пазарот:
2016 година
Линија Должина:
Никој
Конектори:
3.5 mm
комуникација:
Безжичната
Поддршка Apt-x:
No
Поддршка За Мемориска Картичка:
No
Vocalism Принцип:
Динамичен
Безжичен:
Yes
Бренд Име:
DACOM
Број На Модел На:
СПОРТИСТ G05
Приклучок Тип:
Линија Тип
Чувствителност:
96±3dB
Зачестеност Одговор Опсег:
20-20000Hz
Контрола На Јачина На Звук:
Yes
Активен Бучава Отказ:
Yes
Водоотпорен:
No
Отпорот:
16Ω
Стил:
Neckband
Со Микрофон:
Yes
Контрола На Копчето:
Yes
Безжична Тип:
Bluetooth
Водоотпорен Ниво:
IPX2 Водоотпорен

Најдобрите понуди во категоријата