.

.

Јули Кралот LED Дневни Работи Светла LED светилки drl Жолта Пак Сигнали Случај за Фолксваген ПОЛО 2014~НА ВОДЕНА Магла Светилка, 1:1 замена

Јули Кралот LED Дневни Работи Светла LED светилки drl Жолта Пак Сигнали Случај за Фолксваген ПОЛО 2014~НА ВОДЕНА Магла Светилка,

Степени:

DEN 4799.52
Износ
Това е достапна


Супер-Светли LED дневни работи светла LED светилки drl жолта пак јачина на светлината LED магла светилка случај за Фолксваген ПОЛО 2014~НА 1 : 1 за замена, брза испорака
Пл се провери вашиот автомобил Магла Светилка тип исто како на Денот, светлата за пред вашата цел .
Кутијата за контрола и пристаништето може да се ажурира!
Производ карактеристики
Боја Температура Опсег : 6000-6700 K
Енергија : единствен 1 W
Номинална оперативни струја : помалку than150m A
Моменталната стабилност : помалку од + 2m A (24 часа)
Осветленост : 70-90 LM ( лево и десно строги симетрична )
Боја : Бела / Жолта
LED индикатори на текст
Номинална влезниот напон : 12 V БАТЕРИЈА
Номинална Влезниот Струја : 0.8 На 1,2 А (во зависност од стилот и одлучи)
Номинална моќност : 5-8 W
Температурата на работа -40 ~ 50 степен
Температура на чување -50 ~ 80 степен
Заштита карактеристики : обратна поларитетот заштита, отворено коло заштита.
Водоотпорен тип на мерење : По дождот симулација тестови и immersionsimulation тестови.
Сол спреј тест : донесе сол спреј тест.
Детали За Производот
Осветлување
Инсталација ефекти
Применливи модели : Случај за Фолксваген ПОЛО 2014~НА
Ултра-висока осветленост на светлата,направи вашиот луксузен автомобил е повеќе аристократски на интензитет, па домот, но не domineeringcar повеќе агресивни.
Функција
Мулти-функција мулти-цел авто-им помогне на илуминатор ноќ привлече бројни завидува на ноќта е отворен, како одраз на ставовите на телото, за да се осигура дека пресекот на две автомобил безбедност, дожд магла е отворен, со подобра пенетрација.
1, Алуминиум светилка сопственикот, ладење брзо, анти-ултравиолетово сенка, особено,процесот отвори (кој домашни фабрики не може да го направи)
2, влијанието материјали
3, водоотпорен дизајн
4, висока осветленост, висока-LED живот

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
6000K Ладно Бела
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
10W
боја:
Жолта
Специјални Функции:
Аурора-им помогне на илуминатор
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Фолксваген Модел:
Поло
Материјал Тип:
ABS+Висока осветленост LED фитил
Тип На Објект:
Ден Светлина
За Возило Брендови/Модел:
Фолксваген
Бренд Име:
Јули Кралот
Име На Модел:
Светилки drl
Објектот Дијаметар:
0inch
Објектот Тежина:
2.5kg
Поло-Година:
2015,2014
Автомобил модел:
случај за Фолксваген ПОЛО 2014~НА

Најдобрите понуди во категоријата