.

.

За FORD Експедицијата LED Лента Главата Светилка 2007-2013 Година Црна SN стил

За FORD Експедицијата LED Лента Главата Светилка 2007-2013 Година Црна SN стил

Степени:

DEN 26400.00
Износ
Това е достапна

Пакет се Вклучени : Еден пар за еден автомобил употреба (Лево и Десно Светилка 2 ПАРЧИЊА/картон).Внимание ве Молам : Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. И, ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди овие дополнителни трошоци пред наддавање или за Купување. ***Продавачот не одговори за даночни или царински бесплатно во сите случаи, ве молиме да се разбере.Може да се користи во експедицијата
5. Површината стврднување третман
3. Главата светилки имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобили. Состојба : Нова(само треба да го замени вашиот халоген светлата за полнење). Стил : LED Глава Светилки. Овие главата светилки се дизајнирани за Левата рака диск( управувачот на Левата страна на возилото & Вози на Десната страна на патот ). Овој објект е еден пар : Лево светилка и Право Светилка за еден автомобил употреба. 2 ПАРЧИЊА/картон 4. Главата светилки имаат проектор објективот и светлината ќе биде добро фокусирани. Домување е донесен УВ третман
2.
Сепак,ние треба наплаќаат екстра такса за тоа. Сепак, некои автомобили се чувствителни препорачуваме на купувачот
за да ги инсталирате овие светилки од страна на професионални инсталерот. Лесна инсталација (Професионална инсталација се препорачува).
Ако на купувачот се исклучиво на светлината моделот ве молиме мислам дека над тоа. Ве молиме испратете порака до нас пред цел.
Во спротивно, нема да биде гаранција против превоз!
1.Напон : 12 V
3.
Тоа е лесно да се инсталира и тоа е игра и приклучокот. Ако ви треба RHD верзија од нас. Ако мислите дека нашите светилки не се лоши, може ли да ве молиме да ни даде на 5-ѕвезда повратни информации? Спецификации
1. Превозот адреса :
4. Позициите и линии за инсталација се исти. Внатрешната за домување анти-магла третман
Важни Совети :
Со цел да испратите објекти од веднаш, ве молиме љубезно ве молиме да ги споделите со нас вашите детали превозот адреса
Руската Пост известување треба да ги користите Клиенти Корисници Полно Име
1. Единствената разлика е во светлината на моделот. Led диодите ќе остане кул состојба и подолг животен век со НИТУ боја исчезнува.
Тоа е игра и приклучокот.Светилка Тип : Објектив За Проектирање
2.

Повеќе информации

Бренд Име:
SuperTuning
Автомобил Производител:
Ford
Извор На Светлина:
LED
Материјал Тип:
ABS+PC
Напон:
12V
Година:
2007-2013
Специјални Функции:
LED
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Тип На Објект:
Фарови
Објектот Тежина:
13kg

Најдобрите понуди во категоријата