.

.

Црна 7 ИНЧЕН КРУГ 105W HI/LO ЗРАК H4 LED ФАРОВИ со килибар се претвори сигнал ЗА JEEP WRANGLER JK TJ, ЗАБ 1997 - 2017

Црна 7 ИНЧЕН КРУГ 105W HI/LO ЗРАК H4 LED ФАРОВИ со килибар се претвори сигнал ЗА JEEP WRANGLER JK TJ, ЗАБ 1997 - 2017

Степени:

DEN 4855.00 -15 %
DEN 5712.00
Износ
Това е достапна


Црна 7" ИНЧЕН КРУГ 105 W HI/LO ЗРАК H4 LED ФАРОВИ со килибар се претвори сигнал ЗА JEEP WRANGLER JK TJ, ЗАБ 1997 - 2017
7"ИНЧЕН Круг 105 W LED Проектор светлата H4 Висок/Низок Зрак светилки drl Спецификација : Тип : изборен Круг 7inch led светлата Куќа Боја : Црна Светлината Боја : Бела Пак Светлина : Жолти LED Моќ : 105 W Влезен напон : DC10-30 V Ip Оценка : IP67 Количина на LED : 21*5 W LED Lumens : 5500 Lm за високо зрак,3000 Lm за слаб зрак Материјал : Diecast Алуминиумски Домување Леќа : PC Боја Температура : 6000 K-6500 K Бела Конектор Тип : H4 и H13 Приклучок адаптер за Поставување на автомобил : Напред,Лево,Право на Користење : Светлата/Магла Светлина/Возење Светлина 7 Инчен Висок/Низок Зрак Светла за Wrangler со Ангелски Очи Апликација : 7" led светлата за Харли мотоцикл 7" led светлата за Jeep wrangler Hummer Camaro FJ Cruiser Модели : За '76-'86 CJ-7 За" 81-'85 CJ-8 Скремблер За '97-06 Wrangler TJ За '04-'06 Wrangler, ЗАБ Неограничено За '07-'14 Wrangler JK 2 Вратата За '07-'14 Wrangler Unlimited JK 4 Вратата Било Харли - Дејвидсон Модели Со 7" Светлата Како Харли - Дејвидсон FLD 2012-2013 Харли - Дејвидсон Туринг Модели 1994-2013 Харли - Дејвидсон Софтејл Моделите 1991-2013

Повеќе информации

Wrangler-Година:
2008,2009,2013,2012,2014,2010,2007,2015,2011
Објектот Дијаметар:
7inch
Материјал Тип:
Алуминиум & PC
Објектот Тежина:
3.5kg
Jeep Модел:
Wrangler
Име На Модел:
Круг 7 предводена проектор светлата за Џип
Специјални Функции:
Килибар се претвори сигнал светла
Бренд Име:
JVISION
Напон:
12V/24V
Надворешни Тестирање И Сертификација:
Dot
Тип На Објект:
Светлата Собрание
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Тип:
7 инчен 105W LED Светлата Круг
LED КОЛИЧИНА:
21pcs*5W
Led чипови:
САД Чипови
зрак:
Висок/Низок
Материјал:
Умре-фрлија Алуминиум домување
Температура На Боја:
6000K
Леќа:
PC
Lumens:
Ж-5500LM,L-3600LM
Напон:
10-30V DC
живот време:
50000 часа

Најдобрите понуди во категоријата