.

.

За ХОНДА, CR-V CRV 2007 2008 2009 2010 2011 ПРОЕКТОР ФАРОВИ Одлична Мулти-Боја Ултра светла RGB LED Ангел Очи комплет

За ХОНДА, CR-V CRV 2007 2008 2009 2010 2011 ПРОЕКТОР ФАРОВИ Одлична Мулти-Боја Ултра светла RGB LED Ангел Очи комплет

Степени:

DEN 2528.64
Износ
Това е достапна

Контрола Метод : Усвојување IR remoter за контрола на led контролер, Кој има 24 копчиња, функцијата на секоја копче како во табелата подолу :
Осветленоста+ (8 во Сите)
Светлината- (8 во Сите)
Исклучување
На
Статички црвена
Статички зелена
Статички сина
Статички бела
Статички портокал
Статички зелен грашок
Статички темно сина
7 боја jumpy промена
Статички темно жолта
Статички синозелена
Статички браун
Сите исчезнат од & исчезнат во
Статички жолта
Статички светло сина
Статички розова
7 боја исчезнат промена
Статички слама жолта
Статички небото сино
Статички виолетова
3 база на боја jumpy
Како Да се поврземе RGB За BMW Ангел Очи
ако сакате да се види на видео, можете да се јавите и прашате мене испраќање ! некои RGB led ангел очи развој инсталација случај :
. Вие треба да бидат добро да се оди! Ако нешто не работи, најдобро е да го контактирате со нас пред да го однесете вашиот фарови, освен. Ние тест секој производ пред да оди надвор нашата врата. Карактеристики : Направени со висок квалитет 3-Emitter 5050 RGB SMD LED светла 4 парчиња ЛЕД Прстени Доаѓаат со IR-далечински управувач за промена на бојата, флеш моделот промени и светла/слабо промена на Далечинскиот управувач за контрола на опсег : 25ft 7 Бои вклучува Црвена/Зелена/Блу/Жолто/Магента/Синозелена/Бела Сите потребни загради и клипови се вклучени Допрете црвена/црна жици од модул поле, за да се сврти јачина на светилка фаза-1 или црвена жица за да ACC/Палење Имаат примачот на модул кутија поставени зад бубрезите и носот за подобар прием комплет ќе се примени треба да вклучува : -4 x RGB multicolor прстени, врз основа на вашето возило -1 x multicolor контролор, со 4 конектори and1 IR приемник -1 x DC влез кабелски -1 x Далечински управувач -Некои лепило или клип, врз основа на вашето возило ( Примерок слики ) : Детални Фото Галерија(Вид на снимање - Примерок слики ) : осветлување ефект( Примерок слики ) : врши Увид и да ги тестираат вашите комплет пред да ја инсталирате.
За ХОНДА, CR-V CRV 2007 2008 2009 2010 2011 ПРОЕКТОР ФАРОВИ Одлична Мулти-Боја Ултра светла RGB LED Ангел Очи комплет Оваа страница карактеристики на еден сет надгради SMD 5050 RGB Мулти-Боја LED Ангел Очи Комплет со Далечински Управувач За ХОНДА, CR-V CRV 2007 2008 2009 2010 2011 ПРОЕКТОР ФАРОВИ возила наведени подолу е 3-4 пати посветла од конвенционалните CCFL Ангел Очи прстени и што може да промени до 7 различни бои за LED прстени и поставете го LED прстени со четири трепка модели.

Повеќе информации

Бренд Име:
geerge
Тип На Објект:
Ангел Очи
Име На Модел:
За ХОНДА, CR-V CRV 2007 2008 2009 2010 2011 ПРОЕКТОР ФАРОВИ
гаранција:
Yes
Осветленост Дел Број:
3x Посветла од CCFL Очи & Прстен Маркери
Производителот Дел Број:
HID Xenon Бело/Црвено/Сино/Зелено/Виолетова/Жолто/Синозелена
Леќа:
Не Се Вклучени
живот време:
повеќе од 30.000 часа
Извор На Светлина:
LED
Напон:
12.6V-13.8V
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE

Најдобрите понуди во категоријата