.

.

Судбината Гранд Цел Jekyll Хајд cosplay костими прилагодите Судбината Прототип

Судбината Гранд Цел Jekyll Хајд cosplay костими прилагодите Судбината Прототип

Степени:

DEN 4980.00 -17 %
DEN 6000.00
Износ
Това е достапна


Судбината Гранд Цел Jekyll Хајд cosplay костими прилагодите Судбината Прототип
Содржи : грб,вест,т-маица,панталони.вратоврска,ракавица, Направи панталони
Материјал : униформа платно
Ако не можете да најдете вашата големина во големината на табелата и сакате да обичај прави тоа со свој мерења, ве молиме испратете ни го вашиот следниве мерења. ќе се направи се вклопуваат во костим за вас.
1.Ќе се Машки Или Женски ?
2.Висина
3.Тежина - Вашата Тежина Во Кг.
4.Градите - се Земе мерење на обемот во потполност точка на градите.
5.Половината - Мерење на обем на најмалиот дел од половината над hipbone.
6.Хип - Стави на лента околу во потполност дел на вашиот дното кога ќе застанете со нозете заедно.
7.Рамо До рамо - Од Рамо КРАЈ до рамо КРАЈОТ на задниот дел.
8.Арм Должина - Мерка од рамото точка на зглобовите. Исто така, даде мерење со вашиот лактите свиткани, треба да биде околу една педа подолго.
9.Саканиот Панталони Должина - Од Најмалите Дел Од Половината Од Должината Сакате.

Повеќе информации

Големина:
XS, One Size
Извор:
судбината гранд цел
Посебни Употреба:
Носии
Број На Модел На:
Jekyll/Хајд
Извор Тип:
Аниме
Бренд Име:
NSOKING
Компоненти:
Панталони
Одделот За Името:
Возрасни
Пол:
Унисекс
Тип На Објект:
Се поставува
Материјал:
Единствен Платно
Компоненти:
капут,вест,т-маица,панталони.вратоврска,ракавица,Направи панталони
Знаци:
Jekyll/Хајд

Најдобрите понуди во категоријата