.

.

Животно Антилопи во Снегот Смета 11CT 14CT DMC Крстот Бод DIY Кина Крстот Бод Колекции за Везови Везана Дома Декор

Животно Антилопи во Снегот Смета 11CT 14CT DMC Крстот Бод DIY Кина Крстот Бод Колекции за Везови Везана Дома Декор

Степени:

DEN 504.00 -50 %
DEN 1007.52
Износ
Това е достапна

100% Сосема нов. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите . Ние ја прифати продажба на мало,трговија на големо,dropshipping и на друг начин.44 /парче
Предност : Ние имаме свои фабриката ; ние се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.00 /парче
Handmake не се домашни животни DIY Везана DMC Смета Крстот Бод Колекции во Собата за Везови Игли за Плетење Занает хоби US$ 28. Тоа unprinted со бело платно, сите треба да се целосно emborider 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод. 100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT) Употреба растворливи заштита на животната средина материјал.72 /парче
Нови Пристигне Handmake DIY Везана Чекање За Љубов-Мачка со роза DMC Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети US$ 12. ( малку тешко)
11 КТ Прецизни Печатени :
Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како на линкот што го имаме направено за вас, тогаш можете полесно да го заврши на крстот бод. 100% еколошки памук.
Големина : 69cm*43cm (14 CT )
85cm*53cm (11 CT )
14-КАРАТНО Unprinted :
Памук е празно дека треба да се dew линкот најнапред со себе, а потоа можете да се обидете да го заврши на крстот бод.04 /парче
Вез Крстот крои Зелена жаба DIY Везана DMC смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети Free US$ 7. Моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. Добар сјај, не-бледнее, не е лесно да се пробие и pilling.51 /парче
2015 година Нови Пристигне Handmake DIY Везана Сина, бела мачка DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети US$ 14. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа. ( 11 CT е подобро )
Боја : Бела боја (Embroidering Крпа )
Материјал : 100% Памук
Пакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата
( не надвор рамка )
Акции : Во Парк
Answer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект.78 /парче
Бесплатни DIY Везана Мечо и Tigger 2 DMC Смета Димензии Крстот Бод 11 CT 14 CT се Поставува За Везови Игли за Плетење Занает US$ 7. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.
Животно Антилопи во Снегот Смета 11 CT 14 CT DMC Крстот Бод DIY Кина Крстот Бод Колекции за Везови Везана Дома Декор Занаети
2015 година Нови Пристигне Handmake Шиење DIY Везана жолта птица DMC Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети US$ 7.

Повеќе информации

Стил:
Европа
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Aida Платно
Бренд Име:
YUANTENG
Шаблон Тип:
Животните
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
PP
игли за плетење:
За дома декорација
Вез крст:
DMC Крстот Бод
Крстот-Бод:
Yes
крстот шевови:
Игла, Уметности & Занаети
Пакување:
PP Кутија или ПВЦ Кеси
Ткаенина Тип:
Памук
Повод:
Партија,Ангажман, Свадба,Годишнина
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
DIY Везана:
DMC Смета Крст-бод

Најдобрите понуди во категоријата